Мiй блог

03
окт

Генеральна прокуратура України розслідує незаконне тримання під вартою депутата місцевої ради

Суддя Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя Інеса Соболєва та колишній прокурор Запорізької області Валерій Романов підозрюються у притягненні завідомо невинного до кримінальної відповідальності.

 

19 вересня 2019 року Генеральна прокуратора України розпочала кримінальне провадження за частиною 1 статті 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), частиною 2 статті 371 (завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою), частиною 2 статті 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), частиною 1 статті 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) КК України.

Кримінальне провадження № 42019000000002034 стало наслідком звернення народного депутата України Сергія Соболєва щодо незаконного притягнення до кримінальної відповідальності секретаря Наталівської сільської ради Анжели Рябоконь.

У січні 2017 депутати  Наталівської сільської ради достроково припинили повноваження Наталівського сільського голови Володимира Гурицького та поклали виконання обов’язків сільського голови на секретаря ради Анжелу Рябоконь.

Володимир Гурицький був тісно пов’язаний з колишнім прокурором Запорізької області Валерієм Романовим та колишнім Головою Запорізької облдержадміністрації Костянтином Брилем через земельні оборудки останніх.

Відтак після зміни керівника сільської ради Валерій Романов та Костянтин Бриль в один голос заявили про захоплення державної влади в Наталівській сільській раді та запроторили Анжелу Рябоконь до слідчого ізолятора.

Валерій Романов та Костянтин Бриль за підтримки судді Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя Інеси Соболєвой 42 дні незаконно тримали під вартою Анжелу Рябоконь за безглуздим обвинуваченням за статтею 109 (захоплення державної влади) КК України.

Наразі готуються підозри про вчинення злочину колишньому прокурору Валерію Романову та судді Інесі Соболєвой

Санкція частини 2 статті 372 КК України за притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане з обвинуваченням у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Комментарии (0)
Додати новий коментар: