Мiй блог

21
Фев

Об’єднання територіальних громад на Запоріжжі скасовано судом

Суд скасував рішення Григорівської сільської ради про об’єднання в Новоолександрівську сільську територіальну громаду.

 

15 травня 2018 року Григорівська сільська рада прийняла рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яким вирішила об’єднатися з Новоолександрівською сільською радою у територіальну громаду з центром у селі Новоолександрівка.

12 жовтня 2018 року Центральна виборча комісія призначила низку перших виборів депутатів та голів в об’єднаннях громадах, зокрема, у Новоолександрівській сільській територіальній громаді на 23 грудня 2018 року. Проте через запровадження військового стану в України, місцеві вибори на Запоріжжі не відбулись.

При цьому рішення Григорівської сільської ради про дачу згоди на об’єднання оскаржили до суду депутати цієї ради Світлана Андреєва, Наталія Дядько та Віктор Олефіренко. Розглянувши позовні вимоги депутатів, Запорізький окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Григорівської сільської ради від 15 травня 2018 року, яким було надано згоду на об’єднання з Новоолександрівською сільською радою.

Судом встановлено, що сесію Григорівської сільської ради 15 травня 2018 року було скликано та проведено з грубими порушеннями. Так, згідно діючого законодавства сесію ради скликає сільський голова або секретар ради за відсутності голови. Проте, Григорівський сільський голова Сергій Кущ та секретар цієї ради Світлана Андреєва сесію, що відбулась 15 травня 2018 року, не скликали, не проводили та рішення сесії не підписували. Крім того на сесію ради не були запрошенні позивачі, які виступали проти об’єднання з Новоолександрівкою, що є порушенням прав депутатів ради та виборців, яких вони представляють.

Зазначимо, що формат об’єднання Григорівської та Новоолександрівської сільських рад у територіальну громаду з центром у селі Новоолександрівка особисто лобіював Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль.

Тому рішення суду, яким таке об’єднання скасовано, завдає суттєвого  удару по авторитету та непомірним амбіціям скандально відомого чиновника.

Комментарии (0)
Додати новий коментар: