Мiй блог

24
Янв

Верховний Суд завдав болючого удару запорізькому прокурору Романову та губернатору Брилю

Верховний Суд прийняв остаточне рішення щодо депутатських повноважень Анжели Рябоконь, відхиливши касаційну скаргу виборчої комісії.

 

У грудні 2016 року Наталівська сільська виборча комісія прийняла рішення про відкликання депутата Анжели Рябоконь та трьох інших депутатів Наталівської ради за народною ініціативою. Рішенню виборчої комісії передувала тривала боротьба сільських депутатів за створення об’єднаної громади з Наталівскої та Степненської сільських рад. При цьому позбавлення Анжели Рябоконь статусу депутата місцевої ради стало покаранням  для незручного сільського депутата, який не бажав прислухатися до думки керівника Запорізької обласної держадміністрації Костянтина Бриля щодо конфігурації об’єднаних громад на Запоріжжі. Очильник області агітував за об’єднання села Наталівки у територіальну громаду з центром у селі Новоолександрівка, а провідником цих ідей виступав сільський голова Наталівки Володимир Гурицький.

Протиправність рішень виборчої комісії про відкликання чотирьох депутатів ради не викликала жодного сумніву. Відтак у січні 2017 року Наталівська сільська рада достроково припинила повноваження сільського голови Володимира Гурицького та поклала виконання обов’язків сільського голови на секретаря ради Анжелу Рябоконь.

Проте зміна влади в Наталівці прийшлась не по душі Костянтину Брилю. У підконтрольних місцевій владі засобах масової інформації почалось відверте цькування депутатів сільської ради, а події в селі Наталівка подавались як захоплення державної влади. За прямою вказівкою Бриля прокурор Запорізької області Валерій Романов розпочав незаконне кримінальне переслідування Рябоконь.

Анжела Рябоконь звернулась з позовом до суду, оскаржуючи рішення про своє відкликання та неправомірні дії виборчої комісії. Запорізький районний суд у позові відмовив, проте Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд частково задовольнив позовні вимоги Анжели Рябоконь та скасував рішення виборчої комісії про відкликання депутата.

На рішення апеляційного суду касаційні скарги подали обидві сторони. Наталівська сільська виборча комісія оскаржила скасування судом рішення щодо відкликання Анжели Рябоконь, а депутат просила визнати протиправними дії комісії при здійсненні процедури її відкликання.

23 січня 2019 року Верховний Суд ухвалив рішення, яким касаційну скаргу Наталівської сільської виборчої комісії відхилив та підтвердив законність рішення апеляційного суду щодо скасування рішення виборчої комісії про відкликання депутата Наталівської ради Анжели Рябоконь. Рішення Верховного Суду є остаточним та оскарженню не підлягає. Відтак у питанні депутатських повноважень Анжели Рябоконь поставлена крапка.

Крім того Верховний Суд погодився з доводами касаційної скарги Рябоконь щодо протиправності дій виборчої комісії під час прийняття рішення про відкликання депутата. Проте оскільки Верховний Суд є судом права та не може встановлювати обставини справи, позовні вимоги щодо протиправності дій Наталівської сільської виборчої комісії направлено на новий судовий розгляд.

Рішення по справі Анжели Рябоконь є першим рішенням Верховного Суду щодо відкликання депутата місцевої ради виборчою комісією. Висновки Верховного Суду мають обов’язковий характер не тільки при новому розгляді частини позовних вимог Анжели Рябоконь, але і для всіх інших судових справ щодо відкликання депутатів місцевих рад за народною ініціативою.

Проте насамперед ухвалене рішення Верховного Суду зводить нанівець зусилля запорізького губернатора Костянтина Бриля та прокурора Валерія Романова щодо кримінального переслідування Анжели Рябоконь.

Комментарии (0)
Додати новий коментар: