Мiй блог

15
Ноя

Суд скасував постанову виборчкому: чи відбудуться місцеві вибори на Запоріжжі ?

Суд скасував постанову Запорізької районної виборчої комісії від 09.11.2018 № 35 «Про утворення Новоолександрівської сільської виборчої комісії». Заплановані на 23 грудня місцеві вибори можуть не відбутися.

 

23 грудня 2018 року повинні відбутися вибори у Новоолександрівській сільській об’єднаній територіальній громаді.

09 листопада Запорізька районна виборча комісія Запорізької області ухвалила постанову №35, якою утворила та сформувала склад Новоолександрівської сільської виборчої комісії для проведення перших виборів сільської ради та сільського голови

14 листопада Григорівський сільський голова Сергій Кущ оскаржив до суду постанову Запорізької районної виборчої комісії від 09.11.2018 № 35.

Запорізький окружний адміністративний суд під час розгляду справи встановив, що оскаржувана постанова виборчої комісії прийнята її неповноважним складом. Оскільки участь у засіданні виборчої комісії та у голосуванні за прийняття постанови № 35 брала особа, яка не є членом цієї комісії. Таким чином з десяти з 10 (десяти) осіб, що взяли участь у засіданні Запорізької районної виборчої комісії та голосували «за» прийняття оскаржуваної постанови, лише 9 (дев’ять) осіб мали статус члена цієї виборчої комісії. При цьому загальний склад комісії становить 18 (вісімнадцять) осіб.

Згідно Закону України "Про місцеві вибори" засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії, рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії, рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття .

15 листопада суд задовольнив позовні вимоги Сергія Куща - визнав протиправною та скасував постанову Запорізької районної виборчої комісії від 09.11.2018 № 35 «Про утворення Новоолександрівської сільської виборчої комісії»

Після набрання судовим рішенням законної сили Запорізька районна виборча комісія повинна повторно розглянути питання про утворення та формування складу Новоолександрівської сільської виборчої комісії. У іншому випадку вибори в територіальній громаді можуть не відбутися.

 

Комментарии (0)
Додати новий коментар: