Мiй блог

22
Дек

Апеляційний суд не зможе розглянути справу про «державний переворот» у Наталівській сільській раді

Апеляційний суд Запорізької області не сформував колегію суддів для розгляду справи про «державний переворот» у Наталівці.

 

У січні 2017 депутати Наталівської сільської ради достроково припинили повноваження Наталівського сільського голови Володимира Гурицького та поклали виконання обов’язків сільського голови на секретаря ради Анжелу Рябоконь.

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, протеже якого є Володимир Гурицький, та прокурор Запорізької області Валерій Романов розцінили зазначені події як «повалення конституційного ладу та насильницьке захоплення державної влади».

На Анжелу Рябоконь було заведено кримінальне провадження за низкою статей КК України, у тому числі за ст. 109 КК України («Захоплення державної влади»), хоча сільська рада є органом місцевого самоврядування.

Після визначення апеляційним судом підсудності справи, обвинувальний акт щодо Анжели Рябоконь був спрямований до Запорізького районного суду.

12 грудня суддя Інна Громова обвинувальний акт щодо «державного перевороту» в Наталівці повернула прокуратурі, зазначивши про безпідставність обвинувачень на адресу керівника Наталівської сільської ради.

Прокурор Запорізької області Валерій Романов оскаржив рішення суду.

Справа надійшла до апеляційного суду, проте сформувати колегію суддів за допомогою автоматизованої системи документообігу не вдалось. Оскільки всі судді судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Запорізької області вже були задіяні під час розгляду апеляційних скарг сторони захисту Анжели Рябоконь на ухвали слідчого судді щодо обрання, зміни та продовження запобіжного захисту.

Відтак справа має бути передана до новоствореного Верховного Суду для визначення іншого апеляційного суду, який розгляне скаргу прокуратури на ухвалу суду щодо повернення обвинувального акту.

Таким чином судді Верховного Суду зможуть наочно переконатися з тим, яким чином на Запоріжжі спайка авантюристів в органах державної влади та корумпованої прокуратури розправляються з політичними конкурентами, незаконно притягуючи їх до кримінальної відповідальності.

Комментарии (0)
Додати новий коментар: