Мiй блог

14
Дек

Суд повернув прокуратурі обвинувальний акт відносно Анжели Рябоконь

Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Інна Громова повернула прокурору обвинувальний акт відносно Анжели Рябоконь

 

У січні 2017 депутати  Наталівської сільської ради достроково припинили повноваження Наталівського сільського голови Володимира Гурицького та поклали виконання обов’язків сільського голови на секретаря ради Анжелу Рябоконь.

Після зазначених подій депутати Наталівської ради відчули на себе шалений тиск з боку поліції, прокуратури та служби безпеки України.

На секретаря ради було заведено низку кримінальних проваджень: за захоплення державної влади, самовільне присвоєння владних повноважень, самоуправство, використання підроблених документів, заволодіння чужим майно у великих розмірах шляхом обману (шахрайство) та навіть незаконне поводження з вибуховими речовинами та пристроями.

Прокуратура та слідчі служби безпеки проводили численні обшуки помешкання Анжели Рябоконь, вилучаючи документи, що мали навіть віддалене відношення до Наталівської ради.

При цьому Наталівська сільська рада продовжувала виконувати свої функції органу місцевого самоврядування, пристосовуючись до роботи в умовах активного протистояння з боку місцевої державної та виконавчої влади.

У січні – травні проводились процедури та заходи з об’єднання  Наталівської та Степненської сільських рад у Стнепненську сільську територіальну громаду з адміністративним центром у селі Степне. Переважна більшість громади Наталівської сільської ради висловилась на підтримку такого об’єднання.

Проте створення територіальної громади в такому формату отримало категоричне не сприйняття з боку Запорізької обласної державної адміністрації та особисто її голови Костянтина Бриля. Чиновники активно просували створення територіальних громад у іншому форматі всупереч інтересам людей та рішень сільських рад.

Проте безпідставне кримінальне переслідування секретаря ради Анжели Рябоконь не давало бажаний ефект та не змусило депутатів Наталівської ради «прислухатися» до думки місцевої влади.

Тому Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль та прокурор Запорізької області Валерій Романов пішли на безпрецедентний крок – запроторили секретаря ради Анжелу Рябоконь до слідчого ізолятора, чим фактично взяли жінку у заручники.

У цьому їм допомогла одіозна суддя Інеса Соболєва, донедавна голова Авдїівського міського суду Донецької області, яка нині, маючи статус «біженки», обіймає посаду судді Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя та очікує виділення від місцевої влади службового житла.

Згодом Апеляційний суд Запорізької області розібрався у ситуації та звільнив Анжелу Рябоконь з під варти у залі суду.

Депутати виграли численні суди, доводячи правомірність своїх дій на січневій сесії ради. Після чого кримінальні провадження відносно Анжели Рябоконоь перетворились на фарс, а безпідставне притягнення її до кримінальної відповідальності стало набувати ознаки конкретного злочину з боку слідчих, прокурорів та суддів.

Проте прокурор Запорізької області Валерій Романов, який діяв за вказівкою Голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина Бриля, спрямував обвинувальний акт відносно Анжели Рябоконь до суду.

12 грудня 2017 року суддя Запорізького районного суду Запорізької області Інна Громова постановила ухвалу, якою повернула прокурору обвинувальний акт щодо Анжели Рябоконь. Повний текст ухвали було проголошено 14 грудня.

У мотивувальній частині ухвали суду про повернення обвинувального акту вказується на його невідповідність вимогам кримінального процесуального закону.

Нищівної критики суду зазнало звинувачення за «захоплення державної влади», адже Наталівська сільська рада є органом місцевого самоврядування, що свідчить про безглуздість звинувачення за ст. 109 КК України та правову неграмотність прокуратури. У рішенні суду наголошується про безпідставність та неконкретність всіх інших звинувачень на адресу Анжели Рябоконь.

У прокуратури є сім днів з моменту оголошення ухвали на її оскарження, про що вже заявив прокурор Запорізької області Валерій Романов, який має всі шанси в подальшому самому стати фігурантом провадження щодо організації незаконного притягнення до кримінальної  відповідальності. Також не вдасться вийти сухим з води замовнику кримінального переслідування Анжели Рябоконь – Голові Запорізької обласної державної адміністрації Костянтину Брилю.

Комментарии (0)
Додати новий коментар: