Мiй блог

20
сен

Чорний день запорізької прокуратури

Суд відновив Анжелу Рябоконь в якості депутата місцевої ради

 

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу Анжели Рябоконь. Апеляційна інстанція скасувала рішення Наталівської сільської виборчої комісії від 19 грудня 2016 року, яким Рябоконь було позбавлено мандата депутата місцевої ради.

Нагадаємо, що 11 січня 2017 року депутати Наталівської сільської ради на чотирнадцятій позачерговій сесії кваліфікованою більшістю голосів висловили недовіру Наталівському сільському голові Володимиру Гурицькому та достроково припинили його повноваження. Виконання обов’язків керівника Наталівської сільської ради покладено на секретаря ради Анжелу Рябоконь.

Рішення депутатів, які достроково припинили повноваження сільського голови, не сподобалось керівнику Запорізької ОДА Костянтину Брилю та прокурору Запорізької області Валерію Романову, які організували травлю непокірних депутатів.

На підконтрольних місцевій владі засобах масової інформації розпочалось інформаційне цькування депутатів Наталівської сільської ради та особисто Анжели Рябоконь. Події в Наталівці подавались в тенденційному, негативному руслі,  суспільству нав’язувалась думка про незаконність рішень січневої сесії в Наталівці та відсутність у Рябоконь повноважень керівника Наталівської сільської ради.

З метою тиску на депутатів прокуратура Запорізької області безпідставно та необґрунтовано порушила проти Анжели Рябоконь кримінальне провадження за ст. 109 КК України (захоплення державної влади) та на півтора місяця запроторила керівника сільради до слідчого ізолятора. Згодом Апеляційний суд Запорізької області, розібравшись у ситуації, змінив запобіжний захід на особисте зобов’язання та звільнив Рябоконь з під варти у залі суду. Подібне рішення Апеляційного суду щодо запобіжного заходу є доволі рідкісним для українського судочинства та підкреслює необґрунтованість підозри, пред’явленої Анжелі Рябоконь.

«У мене не було жодних сумнівів щодо правомірності рішень січневої сесії Наталівської сільської ради та моїх власних дій. З самого початку подій навколо Наталівки вірила, що правда та закон переможуть беззаконня та свавілля»,  – заявила після засідання апеляційного суду Анжела Рябоконь.

Оскільки рішення виборчої комісії про відкликання депутата Анжели Рябоконь скасовано, то не існує жодних підстав сумніватися в наявності в неї статусу депутата місцевої ради. Відтак всі рішення Наталівської сільської ради, починаючи з січневої сесії, на якій було достроково припинені повноваження Наталівського сільського голови  Гурицького, є законними, а Анжела Рябоконь – легітимний керівник Наталівської сільської ради.

02 жовтня 2017 року в Запорізькому районному суді має розпочатися розгляд кримінальної справи відносно Анжели Рябоконь. Отже у прокуратури є час для прийняття відповідного рішення по кримінальному провадженню, що остаточно перетворилось на кримінальний фарс після сьогоднішньої постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Комментарии (0)
Додати новий коментар: