Мiй блог

05
сен

5 вересня початок виборчого процесу чергових місцевих виборів

Сьогодні стартує виборчий процес чергових місцевих виборів в Україні. До дня голосування, що відбудеться 25 жовтня 2015 року, залишилось п’ятдесят днів.

        

25 жовтня 2015 року відбудуться чергові місцеві вибори в Україні. Голосування пройде за новим виборчим законом. Висування кандидатів у депутати до обласних, міських та районних рад буде відбуватися через місцеві осередки політичних партій, а депутатів сільських, селищних рад та міських голів  – через партійні осередки або шляхом самовисування. Законом передбачено наявність лідера виборчого списку партійних осередків. Решта кандидатів закріплюються за виборчими округами.

Напередодні, 3 вересня ЦВК ухвалила постанову № 216, якою визначила кількість виборчих округів на виборах до районних, міських та обласних рад.

Так 64 виборчі округи Запорізької міської ради розподілились за районами міста наступним чином: Жовтневий – 6, Заводський – 5, Комунарський – 11, Ленінський – 12, Орджонікідзевський – 7, Хортицький – 10, Шевченківський – 13. На виборах до Запорізької обласної ради у обласному центрі виборчі округи (всього 16) за районами Запоріжжя розподілилися так: Жовтневий – 2, Заводський – 1, Комунарський – 3, Ленінський – 3, Орджонікідзевський – 2, Хортицький – 2, Шевченківський – 3.

Утворити виборчі округа на виборах до Запорізької міської ради повинна Запорізька міська виборча комісія в строк до 17 вересня. Утворення виборчих округів на виборах до Запорізької обласної ради повинна здійснити Запорізька обласна виборча комісія в строк до 19 вересня. Зазначені виборчі комісії у свою чергу має утворити Центральна виборча комісія до 6 вересня.

Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови  розпочинається з 21 вересня. Подання до територіальних комісій документів для реєстрації зазначених осіб закінчується 30 вересня. Відповідне рішення щодо реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови повинно бути прийнято виборчою комісією в строк до 1 жовтня включно. З наступного дня після реєстрації особи можуть вести передвиборчу агітацію, що завершується 23 жовтня о 24 годині.

Голосування відбудеться 25 жовтня з 8 до 20 години.

Комментарии (0)
Додати новий коментар: