Мiй блог

21
авг

Петро Сабашук побореться за посаду міського голови Запоріжжя

Петро Сабашук має реальні шанси на перемогу на виборах мера міста та практично гарантує собі участь у другому турі голосування. Висування політика суттєво змінює політичний пасьянс у Запоріжжі на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року.

 

25 жовтня 2015 року відбудуться чергові місцеві вибори в Україні. Вибори пройдуть за новим Законом України «Про місцеві вибори», який набув чинності 8 серпня цього року. Депутатів обласних, міських та районних рад будуть обирати за виборчими списками місцевих організацій політичних партій із закріпленням кандидатів за виборчими округами. Вибори депутатів сільських, селищних рад будуть проводитися за мажоритарною системою відносної більшості у одномандатних виборчих округах.

Істотно змінені правила виборів міських голів. Так вибори сільського, селищного, міського (з кількістю виборців до 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатному виборчому окрузі, до якого входить територія відповідного села, селища, територія міста. А вибори міського (з кількістю виборців понад 90 тисяч) голови відбудуться за мажоритарною системою абсолютної більшості в одномандатному виборчому окрузі, що збігається з територією міста.

Висування депутатів до обласних, міських та районних рад буде відбуватися через місцеві осередки політичних партій, а депутатів сільських, селищних рад та міських голів  – через партійні осередки або шляхом самовисування.

Мажоритарна система абсолютної більшості на виборах міських голів передбачає, що обраним вважається особа, яка здобула підтримку понад 50% голосів виборців. Якщо ж жоден з кандидатів за підсумками голосування не набрав необхідної кількості голосів, то призначається повторне голосування. Участь у ньому беруть два кандидата, що здобули найбільшу підтримку виборців.

Закон визначає кількість депутатів у місцевих радах відповідно до кількості виборців, які мешкають на території відповідного району, міста, області. Таким чином Запорізька міська ради буде складатися з 64 депутатів, а Запорізька обласна рада – з 84 депутатів.  

Свою участь у виборах міського голови Запоріжжя вже анонсували народний депутат України Петро Сабашук (ВО Батьківщина), головний інженер «Запоріжсталі» Володимир Буряк (Опозиційний блок), Микола Фролов (Блок Петра Порошенка), Сергій Кальцев (Наш край), діючий міський голова Олександр Сін та інші.

Соціологічне дослідження, проведене IRG протягом 12-13 серпня 2015 року, мало на меті виявити відношення мешканців Запоріжжя до основних суспільно-політичних процесів.

Проведене дослідження сформувало електоральне очікування образу оптимального міського голови. На думку опитуваних ідеальним для Запоріжжя міським головою буде: досвідчений господарник (42,2% респондентів), чесна, порядна людина (36,2%), здатний рішучими діями навести порядок (25,9%), сильна особистість (22,1%), борець за справедливість (21,4%), патріот (18,6%), людина з народу (11,9%), впливовий політик (11,6%), новатор (11,3%), має досвід управління бізнесом (5,7%), неординарна особистість (4,6%), представник органів влади (2,9%), представник промислового підприємства (2,5%), представник політичної партії (1,4%), тощо.

На думку багатьох запорізьких експертів та громадських діячів здобути понад 50% голосів виборців не вдасться жодному з кандидатів на посаду міського голови. Отже запоріжців очікує другий тур. Найбільш ймовірним у повторному голосуванні візьмуть участь  Петро Сабашук та Володимир Буряк або Петро Сабашук та Микола Фролов. При  цьому в обох випадках впевнену перемогу на виборах здобуває Петро Сабашук.

Комментарии (0)
Додати новий коментар: